אודות התנועה

מי אנחנו?

נשים עושות שלום היא תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים הפועלות ומשפיעות במרחב הציבורי והפוליטי.

בקיץ 2014, לאחר רצח שלושת הנערים היהודים ורצח הנער הערבי, כשאנשים דיברו בשנאה ובפחד, התותחים בישראל ובעזה רעמו, הפוליטיקאים ואנשי הצבא נאמו, לא יכולנו לשתוק יותר;

קמנו ויצרנו תנועה של נשים נחושות. תנועה שמיועדת להניע מחדש את תהליך ההסכם המדיני שנתקע.

חברות בתנועה נשים בעלות דעות פוליטיות שונות, יהודיות וערביות, חילוניות ודתיות, מכל רחבי הארץ; כולן קוראות להשיב את חזון השלום למרכז השיח הציבורי וללב הפעילות המדינית.

אנו פועלות למימושו של פתרון לא אלים, מכבד ומוסכם, של הסכסוך בין הישראלים והפלסטינים.

שלום אינו אוטופיה; הוא הבסיס ההכרחי לחייהם של שני העמים במרחב הזה, בביטחון ובחופש.

למה נשים?

דעתן של נשים לרוב אינה נשמעת בנושאים של מלחמה ושלום. תנועתנו תדאג שקולותינו, צרכינו ושאיפותינו, ושל מגוון קבוצות האוכלוסיה, יקבלו ביטוי ומענה בעיצוב המדיניּות.

מעורבות של נשים מייצרת תהליכי הידברות והסכמה אפקטיביים. נשים היו מעורבות בכל הסכמי השלום המשמעותיים בעולם ב- 15 השנים האחרונות.

נשים מוכנות ומעזות לברר: מה המשמעות האמיתית של שלום? מה זה אומר בטחון? מה זה אומר הסכם? ומסוגלות לכלול את מגוון התשובות בבניה מחודשת של מושגים אלה.

שיתוף פעולה בין נשים פלסטיניות ונשים ישראליות, הפועלות במקביל לתנועתנו במעגלים גדלים והולכים, מגדיל את הסיכוי לפתרון בר קיימא.

איך אנחנו פועלות?

מעלות לראש סדר-היום את הצורך בפתרון מדיני, באמצעות הפעלת לחץ ישיר, תקשורתי, וציבורי, על מקבלי ההחלטות המדיניות.

מקיימות פעילויות-שטח והסברה ברחבי הארץ, כדי להרחיב ולהעמיק את ההבנה בנושא הסכם מדיני, וכדי לצרף עוד נשים וגברים לתנועה.

מביאות לשילוב משמעותי של נשים בכל הגופים הממשלתיים לשלום, ובכל צוותי המשא ומתן המדיני והפורומים לשלום וביטחון. זאת כמתחייב מחוק שיווי זכויות האישה, ומהחלטה 1325 של מועצת הביטחון של האו"ם.

 גם את יכולה לעשות שלום*

*וגם אתה. הפניה מיועדת גם לגברים

לחצו לקריאת ההצהרה המשותפת: מספיק ודי, كفى يعني كفى, Enough is Enough

לחתימה על עצומה: נשים אומרות די לדם ולדמעות! يكفي دماً ودموعاً! Enough blood and tears!

23 תגובות על ״אודות התנועה״

  1. המילה "שלום" הפכה להיות מילת גנאי! "שלום" אך-שווא (תנועה אנטיציונית וחד צדדית שדואגת רק לצד השני. פעילי "שלום" (שמפלילים בכל הזדמנות את צה"ל חמושים במצלמה ושינאת ישראל תהומית! פרס נובל לשלום שקיבל אותו לא אחר מערפאת רב המרצחים!!! ועוד ועוד אז היזהרו מהמילה שלום. ולמה "נשים"? מצטערת אבל את ה"תורה על שלום" צריך להרביץ שם אצל שכננו תתי האדם שנולדו לרצוח! לשחוט! להתאבד! שמרגע לידתם נשטפים בשינאה מפלצתית נגדנו! שם צריכים להרביץ שלום לעם ישראל היהודים לא צריכים "למכור" את השלום כולנו רוצים אותו. אבל הצד השני רוצח אותו! בסכין! בגרזן! ברובה! בחגורת נפץ בבקתב בכל מה שיש ברשותו. אז לכו לשם. נשים יקרות שרוצות שלום

   אהבתי

  1. דביר שלום,
   אין פתרון אחר מלבד הידברות והגעה להסכם מדיני.
   כל רעיון אחר שמציעים הפוליטיקאים הוא טמינת הראש בחול וחוסר יכולת לנתח מה יקרה פה אילולא יהיה הסכם מדיני.

   אהבתי

 1. מאוד סקפטי במימוש שלום אמיתי עם שכננו!
  הלוואי ותצליחו, מי יודע.
  אני מאמין בנכונות האמיתית שלכן לדבר שלום, אך מטיל ספק מאוד רציני בצד השני. עצם קיומכן כנשים וכיהודיות, לא מהווה לכם יתרון בחברה הערבית במזרח התיכון, אולי ברחבי אירופה ישנה פתיחות יתר.
  בהצלחה

  Liked by 1 person

  1. ארז שלום,
   תודה על איחולי ההצלחה
   בתנועת נשים עושות שלום חברות גם נשים מוסלמיות ונוצריות (ואגב גם גברים בני כל הדתות) כך שלא מדובר רק על קבוצת נשים יהודיות
   החיבור שאנחנו מנסות לעשות הוא דרך שיח שאנחנו רואות כשיח פרגמטי ליצירת הסכם מדיני ולמניעת מלחמות בעתיד.
   ושוב תודה ויום טוב

   אהבתי

 2. אחיות יקרות
  ראיתי שלט רחוב שלכם ב"צומת השומרים"קרוב לטבעון,ולבי החסיר פעימה- המהפכה האמיתית התחילה,התעלמו מכל הספקנים ושאו ברכה. אינשאללה בקרוב מצטרף אליכן

  האהבה תנצח אוריאו

  Liked by 1 person

 3. נשים יקרות אנא עיצרו וחישבו לרגע במיוחד אם השלום חשוב לכן! יש סיבה שהנושא המדיני לא עולה לכותרות וכשעולה אז מקבלים תשובות מעורפלות… אני מבינה שהתנועה היא חוצה מפלגות אבל לכולם ברור שאם לא תוחלף הממשלה לא ישתנה שום דבר ולא יהיה שום הסכם ולכן בשלב הזה יהיה חכם להתאפק ולא לשים מקלות בגלגלים של הנסיון להחליף את הממשלה. בואו נהיה חכמות במקום הכי צודקות בעולם ללא תוצאות. יהיה כל הזמן שבעולם אחרי הבחירות.

  Liked by 1 person

 4. מיכל שלום,
  הנושא המרכזי עליו מדברים בבחירות המתקרבות הוא הנושא הכלכלי חברתי. אחת הסיבות לכך היא בגלל שכך האסטרטגים של הפוליטיקאים מכל קצוות הקשת תופסים את העניין המרכזי בציבור. כדי שהנושא יהפוך לרלוונטי שוב, עלינו להעלות אותו למודעות הציבורית כבעל חשיבות מרכזית ואסטרטגית גם בביטחון של כולנו וגם כאחד הגורמים המשפיעים לרעה על המצב הכלכלי חברתי.
  הציבור חייב לבוא לכל נבחריו, מהימין, מהמרכז ומהשמאל ולשאול אותם מה הם עשו למען הסכם מדיני.
  תנועת נשים עושות שלום הוקמה אחרי צוק איתן, הרבה לפני שידענו על הבחירות המתקרבות. החלפת השלטון לא הייתה מטרת התנועה. אנחנו לא מבקשות להחליף שלטון, אנחנו מבקשות להחליף אג'נדה. אנחנו רוצות להחזיר את השיח השקול את התפיסה הביטחונית הקיימת לתפיסה אסטרטגית, אשר על פיה הסכם מדיני אשר שני הצדדים שותפים בו ולו הוא הפתרון היעיל וההגון לטווח הארוך.
  לא משנה מי יהיה בשלטון אחרי הבחירות הקרובות, אנחנו נעבוד אתו ומולו כדי להגיע לדבר החשוב לקיומה של מדינת ישראל ולביטחון אזרחיה – הסכם מדיני. אנחנו פה לטווח הארוך ונישאר עד אשר יושג הסכם מדיני בהסכמת שני הצדדים

  את מוזמנת להצטרף אלינו לפעילות ולהשתתף בפעילויות התנועה, הן רבות ומגוונות, ואנחנו צריכות כל אחת שרוצה ויכולה לתרום.

  אהבתי

  1. לצערי יש פה חוסר הבנה בסיסי שאמנם מגיע בצורה של נאיביות נוגעת ללב במקרה הטוב והיתממות במקרה הרע… אתן לא מבינות שאתן מחבלות (ללא כוונה) באפשרות לתהליך שלום סתם כי אין סבלנות לחכות חודש אחד או כי חשוב יותר כרגע לתת ביטוי לפמיניזם. לפעמים צריך להיות חכמ (ה…). חבל

   אהבתי

 5. ולא נעשו נסיונות להסכמים מדינים – לדוגמא הסכם אוסלו שתוצאותיו קרוב ל2000 נרצחים ומעל 10000 פצועים מקרב תושבי ישראל. והאם ברק ואולמרט לא הציעו כמעט את כל מה שניתן להציע וקיבלנו אינתיפדה שניה? האם לא נסוגנו מרצועת עזה ומה קבלנו? טילים שמכסים מחצית ממדינת ישראל.
  האם יוצא לכן לקרוא ולראות את ערוצי התקשורת הערבים ברשות ?
  האם אתן באמת מאמינות שיש אפשרות לנסות שוב פעם אחר פעם הסכמי דמים שבו האזרחים בעיקר מהמעמד הנמוך יותר נפגעים אותם שנוסעים בתחבורה הציבורית וקונים בשווקים הפתוחים ?
  אני לא מדבר בציניות אני באמת מנסה להבין על מה אתן בדיוק מדברות?
  והאם גברים אלו שהחברה שולחת להילחם הם חובבי אלימות ומלחמות ולא מבינים דבר ?

  אהבתי

  1. משה שלום
   גם אם נעשו ניסיונות כושלים בעבר להגיע להסכם, אין זה אומר שהאופציה היחידה שנשארה לנו היא לחיות על חרבנו.
   אנו סבורות שצריך להמשיך ולנסות להגיע להסכם שיהיה מקובל על כל הצדדים, בכל דרך אפשרית.
   לא רק אנחנו חושבות כך, ישנם גם גברים רבים שהצטרפו אלינו או הקימו יוזמות משלהם, כמו תנועת מפקדים למען בטחון ישראל.
   לגבי ניסיונות ההסכמים שנעשו, אתה מוזמן לקרוא את תובנותיו של שאול אריאלי. שליווה כמה מנסיונות אלה.
   http://www.shaularieli.com/

   אהבתי

 6. אני מאמין שיש לכן כוונות טובות , אבל השאלה היא האם המטרה היא הסכם בכל מחיר. המציאות מוכיחה שההסכמים הללו הניבו הרבה יותר הרוגים ופצועים מאשר היו מלפני החלת ההסכמים. בתור נער מהתקופה שלפני ההסכמים , היינו נכנסים ללא הורים ורכובים על אופנים לקניות בבית לחם וחברון ,ללא פחד וגם החברונים ותושבי הסביבה היו באים אלינו ללא מחסומים ובדיקות וכו' , כנ"ל בשירות הצבאי לפני ההסכמים במקרה הכי גרוע בכניסה לרצועת עזה הייתה חוטף איזה אבן . מיד לאחר ההסכמים ותחילת הנסיגה ממרכזי הערים ברצועת עזה התחילה הדרדרות ששיאה היה במבצע צוק איתן – מאבן אקראית קיבלנו טילים עד מרכז הארץ . המציאות היא אבן בוחן שנראה לי שאתן מתעלמות ממנה.

  לגבי שאול אריאלי – מאז פרישתו מצה"ל פעיל אריאלי בכמה ארגוני שמאל הפועלים לקידום הסכם קבע עם הפלסטינים. הוא מראשי "יוזמת ז'נבה", חבר בהנהלת המועצה לשלום ולביטחון וחוקר בכיר בקרן לשיתוף פעולה כלכלי. בבחירות לכנסת ה-17 הוצב במקום ה-12 ברשימת מרצ לכנסת, אך לא נבחר‏.
  ולגבי התורמים של תנועת מפקדים למען בטחון ישראל :
  מהיכן התרומות?
  פעיל השלום המיליארדר דניאל אברמס הגדיר את עצמו כמי ש"מקדיש את חייו לפתרון הסכסוך הישראלי־פלשתיני במתווה היוזמה הסעודית־ערבית". אברמס תורם בארץ ובארה"ב למוסדות ולמכוני מחקר העוסקים ב"קידום השלום במזרח התיכון", והוא בין התורמים לארגונים שונים בעלי אג'נדה פוליטית בצד השמאלי של המפה, ובהם ארגון ג'יי סטריט.
  בעבר (בשנים 2005 ו־2013) תרם אברמס כספים גם ליצחק (בוז'י) הרצוג, לנשיא לשעבר (עוד כשהיה ח"כ) שמעון פרס ולרה"מ לשעבר אהוד אולמרט
  http://www.israelhayom.co.il/article/254869

  ז"א שהארגונים שאתן מזכירות מדיפות ריח פוליטי מובהק והשאלה שלי היא האם נשים עושות שלום היא אותה גברת עם דגש על הגברת בשינוי אדרת?

  מי התורמים שלכן מי עומד בראש התנועה ? אנשים שרוצים ללכת איתכן צריכים קצת יותר מידע ממה שמופיע באתר שלכן

  אהבתי

 7. נשים שבעות ובעיקר פולניות עם תרבות של רפיסות וחנף לערבים.
  נשים שבעות מעושר כלכלי שאיבדו את הזיקה לעם ישראל .
  רואים אותם בישובים משגשגים כמו עומר, כפר ורדים …נשים שבעות ואשכנזיות.

  תקראו כאן מה הערבים מתכננים על היהודים

  אהבתי

 8. כל הכבוד לתנועה. נראית לי נאיבית במקצת, רק התארגנות פוליטית תציב שינוי דרך. ההתלבטות שלי היא הקשרים שלא תמיד ברורים וידועים (כספים, תרומות וכו') לתנועות עם סיסמאות לשלום ובעצם חותרות כנגד לגיטימציה של מדינת ישראל.

  אהבתי

 9. לפני מבצע "צום איתן" ערכתם מבצע של גיוס כספים, כמדומני דרך HEADSTART, בניגוד למקובל במבצעים אחרים בהם התורם מקבל תמורה ממשית כלשהי אתם הצעתם מכתב תודה ובעיני זה היה מספיק ותרמתי בעין יפה מכל הלב. אך כנראה שזו שהבטיחה – לא נראה חשוב לקיים הבטחות….

  אהבתי

  1. לאה שלום
   בעת גיוס התרומות מסרנו, שעם הקמת האוהל, ייפתח באתר התנועה דף תודות ולתורמים ובו יצוין שמכם בעבור התרומה, אלא אם תסרבו לכך.
   הדף אכן פורסם באתר http://wp.me/p5cNwK-tj ושמך מופיע בו.
   אנו מתנצלות אם היתה אי הבנה ומודות לך שוב על התרומה הנדיבה.
   נשמח לראות אותך באחת מהפעילויות שלנו ברחבי הארץ.

   אהבתי

 10. שלום לכם. אינני יודעת מה הסיבה שהפסקתי לקבל מכן מיילים. ברצוני להפנות עוד שלוש מחברותי לארגונכם. שמי ישראלה לוי דואר אלקטרוני: famlevi@zahav.net.il
  אנא השיבו לי לכתובת זו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: